Urządzenia zalane wodą czy inną przypadkową cieczą, odmawiają posłuszeństwa i wymagają natychmiastowej reakcji użytkownika a następnie serwisu. Najczęstsze zalania telefonów spowodowane są przypadkową kąpielą w wc. Zalany laptop czy teblet to standardowo jakiś napój. Zalania komputerów to rzadkość ale oczywiście zdarzają się.

Niezależnie od urządzenia należy natychmiast odłączyć je od prądu, wyjąć baterię jeśli się da i osuszyć w miarę możliwości. Nie podłączać ładowarki. Może być tak, że ciecz nie wdarła się do środka i urządzenie będzie dalej działać. Uwaga - często jest tak, że urządzenie włączy się po takim wypadku ale odmówi posłuszeństwa po krótkim czasie lub będzie w inny sposób sygnalizować, iż potrzebuje pomocy. Należy je rozebrać na części pierwsze, osuszyć oraz oczyścić z powstałego osadu. Czyszczenie po zalaniu odbywa się między innymi za pomocą wanny ultradźwiękowej, która usunie z najmniejszych zakamarków zanieczyszczenia.

Dostarcz sprzęt do nas a my w IT Clinic zdiagnozujemy usterkę i dołożymy wszelkich starań aby przywrócić Twój telefon, tablet, laptop lub komputer do życia.