Nasz zespół

Obrazek Radosław Dzido
Właściciel / Serwisant

Radosław Dzido

Zainteresowanie informatyką było u mnie od bardzo dawna. Kiedy kupiłem pierwszy komputer robiłem z nim różne cuda, naprawy i rozbudowy a później wieloletnia praca w branży IT. Rodzina, znajomi, znajomi znajomych zwracali się do mnie aby pomóc im w problemie z komputerem czy telefonem - po naprawie namawiali mnie abym robił to zawodowo. Miałem ich już dość! Za ich namową powstało IT Clinic z czego jestem bardzo zadowolony bo to co zaczęło się hobbystycznie obecnie wykonuję z pasją zawodowo :)

Obrazek Katarzyna Lisicka
Infolinia / Obsługa Klientów

Katarzyna Lisicka

Reprezentuję IT Clinic po przez telefoniczny kontakt z Klientami jak i bezpośrednio w serwisie. Dodatkowo moim zadaniem jest przyjmowanie zgłoszeń napraw oraz skuteczne dotarcie do nowych Klientów z informacją, że to właśnie my jesteśmy w pobliżu i naprawimy ich ukochany ale uszkodzony komputer, laptop, tablet czy telefon. Klienci biznesowi otrzymują ode mnie pakiet propozycji współpracy outsourcingu - mogą mieć stałą opiekę informatyka bez zatrudniania go na kosztowny etat. Wilk syty i owca cała ;)

Obrazek Piotr Zych
Serwisant

Piotr Zych

Moim zadaniem jest udzielać najlepszej obsługi informatycznej jaka jest możliwa stacjonarnie w naszym Serwisie oraz Klientom biznesowym w ich biurach, pracowniach, sklepach czy magazynach. Konkretniej zajmuję się wszelkimi naprawami komputerów i laptopów. Uwielbiam moment gdy Klient odbiera swój sprzęt i mówi: "Panie, to nie mój laptop/komputer! Mój działał wolniej, grzał się i był cały zaniedbany..." :)

Obrazek Praktykant / Praktykantka
Uczniowie

Praktykant / Praktykantka

W naszym serwisie często pojawiają się praktykanci i praktykantki z Warszawskich szkół ale i nie tylko. W mniejszych miastach brakuje miejsc do odbywania praktyk a już na pewno w szkolonym zawodzie. Osoby odbywające u nas praktyki bacznie przyglądają się naprawom komputerów i telefonów, ćwiczą na dużej ilości laptopów i komputerów przeznaczonych do nauki a gdy przyjdzie na to czas biorą czynny udział w prawdziwych naprawach laptopów. Nagminnie powtarzający się cytat wśród praktykantów: "Przez dwa dni praktyk zobaczyłem / zobaczyłam więcej niż przez cały czas w szkole. Tu można zrobić wszystko a w szkole tylko zdemontować zasilacz i RAM".

Wszyscy jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 5 dni w tygodniu - sprawdź szczegóły w zakładce Kontakt.

Jak to robimy?

Zapewnimy Tobie oraz Twojej firmie bardzo dobrą obsługę w zakresie informatyki poczynając od napraw i doradzania a kończąc na innych (często nietypowych) zleceniach IT. Jako zespół jesteśmy bardzo elastyczni i otwarci na współpracę.

Zapewne nie jednokrotnie przytrafiła Ci się awaria laptopa czy telefonu... W takim przypadku zapraszamy do IT Clinic czyli idealnego miejsca dla Twojego sprzętu :) Na początek za darmo zdiagnozujemy usterkę, wycenimy naprawę i wskażemy długość udzielonej gwarancji. Dopiero teraz zdecydujesz czy zgadzasz się na naprawę. W trakcie realizacji będziemy na bieżąco informować Cię za pomocą naszego systemu online o przebiegu naprawy. Po zakończeniu zaproponujemy wszystkie możliwe formy płatności - tak dla Twojej wygody. Na maila otrzymasz protokół naprawy wraz z gwarancją.
Nie musisz przychodzić do nas aby wycenić naprawę - możesz wygodnie ze swojego fotela skorzystać z infolinii lub formularza online.
Skoro można komfortowo ze swojego fotelu, kanapy czy biura zadzwonić do serwisu ws. wyceny naprawy to co powiesz na dogodną wysyłkę laptopa lub telefonu kurierem? Nasz kurier z dowolnego miejsca w Polsce odbierze od Ciebie uszkodzony sprzęt w celu szybkiego dostarczenia do serwisu.

Skąd pomysł na serwis komputerów i telefonów? Przeczytajcie :)

Najpierw w wieku szkolnym była fascynacja własnym pierwszym komputerem oraz doradzaniem i naprawianiem komputerów znajomym z najbliższej okolicy oraz rodzinie. Swoją zawodową przygodę z serwisowaniem komputerów rozpocząłem w 2002 r. dla firm. Były to wszelkie naprawy komputerów, budowanie stron internetowych i inne działania związane z IT. W tym samym okresie hobbystycznie naprawiałem telefony i komputery znajomym. Jednak rozrosło się to na tyle, że nie dało się tego robić w domu. Klienci z polecenia czyli znajomi znajomych, zaczęli zgłaszać się w różne dni i o dziwnych porach po naprawę telefonów i komputerów: - Dzień dobry. Ja z polecenia Adama :)
To było oczywiście wspaniałe - prócz wizyt o 22:00... ;)
Dość! ;) Po własnych przemyśleniach oraz namowach tychże znajomych powstało IT Clinic - serwis komputerów i telefonów z czego jestem bardzo zadowolony.

Od 2016 roku prowadzimy serwis stacjonarny przy Elbląskiej 10, na Żoliborzu w Warszawie. Po wejściu do serwisu ukazuje się przestronne i wygodne biuro - w szczególności dla Klientów, którzy mają tu swoją kanapę, na której mogą poczekać w kolejce do serwisanta. A gdy już do niego dotrą znów spoczną na fotelach aby móc komfortowo opowiedzieć o problemie z laptopem, telefonem lub odebrać sprzęt po naprawie.
W drugim pomieszczeniu znajduje się zaplecze informatyczne gdzie dokonujemy większość napraw. Fajne jest to, że naprawy dokonywane są też na głównej sali gdzie można podejrzeć naszą pracę. Wielokrotnie Klienci podziwiają wnętrza laptopów, komputerów, telefonów i tabletów leżących na stole serwisowym. Jesteśmy dumni, że możemy pokazać naszą pracę na żywo.

O naszej pracy piszą Klienci

Nasi Klienci wspominają o tym w swoich komentarzach zamieszczanych w naszej wizytówce: "Polecam! Bardzo miła, sprawna i fachowa obsługa. Zachwycony był szczególnie mój 6 letni syn - mógł zajrzeć do środka rozkręcanego laptopa i dowiedzieć się, co znajduje się w środku (a na pożegnanie dostał pękniętą ramkę, która była wymieniana na nową - zrobił z niej w domu lądowisko dla helikoptera). Słowem: serwis - ideał :-)".

Albo i taka recenzja z fanpega choć nieco skrócona: "Skuszony poleceniem na jednej z facebookowej grup elektronicznych, oddałem im urządzenie do naprawy. (...) Wystrój zakładu lekko chaotyczny ale jest to "bałagan twórczy" - widać, że mają ruch w interesie. (...) Powiadomienia o przyjęciu urządzenia i o odbiorze przychodzą błyskawicznie na emaila i SMSem. Robotę wykonali szybko, za rozsądne pieniądze, a dodatkowo nadprogramowo skręcili urządzenie do kupy (chociaż to już miałem zrobić sam). Życzę innym serwisom, nie tylko elektronicznym, takiego pozytywnego i profesjonalnego podejścia do klienta. Brawo, panowie!"

Ale to tylko nasz krótki opis - sprawdź jak na bieżąco oceniają i wyrażają swoje odczucia Klienci, którzy skorzystali z naszych usług bezpośrednio w naszej elektronicznej wizytówce Google lub poniżej na tej stronie :)

Zapraszam na nasz fanpage do wywiadu radiowego, w którym posłuchacie o pracy naszego serwisu komputerowego, pt. "Serwisant elektroniki. Jak pracują lekarze sprzętu?".

---
Zapraszam - Twój lokalny serwis komputerów i telefonów :)
Radosław Dzido - Właściciel marki IT Clinic

Opinie i oceny od Klientów pozostawione w naszej internetowej wizytówce

Czy wiesz, że większość osób szuka zaufanego serwisu IT na podstawie opinii pozostawionych przez innych w internecie?
Jeśli jesteś po wizycie prosimy o pozostawienie opinii, która zapewne będzie pomocna dla innych przy wyborze naszego serwisu komputerowego - Dziękujemy :)

5-cio gwiazdkowy serwis komputerowy naprawa laptopów tabletów telefonów Warszawa Żoliborz

Opinie i oceny z internetowej wizytówki Google naszego serwisu IT Clinic.

IT CLINIC IconIT CLINIC

wejście od podwórka, Elbląska 10, Warszawa

4,8 398 reviews

 • Avatar Piotr ★★★★★ 5 miesięcy temu
  Z usług IT CLINIC jestem w pełni zadowolony. Zgłosiłem się z problemami z dyskiem/systemem oraz prośbą o instalację w laptopie nowej, podświetlanej klawiatury. Usługi wykonano bezproblemowo i profesjonalnie, a o ich przebiegu oraz ewentualnie zalecanych, dalszych działaniach byłem na bieżąco informowany. W efekcie, w związku z wcześniejszymi problemami z przegrzewaniem się sprzętu, poprosiłem również o wyczyszczenie układu chłodzenia i wnętrza laptopa, łącznie z wymianą past i taśm termoprzewodzących. Na koniec skonsultowałem też kwestię dodania pamięci RAM i spośród zaproponowanych ofert wybrałem tę, którą uznałem za najwłaściwszą dla siebie. Choć nieskutecznie, podjęto także próby znalezienia zaślepki do napędu DVD, ale rozumiem, że problem wiąże się dostępnością, szczególnie pod określony model laptopa. W gratisie otrzymałem za to komputer dodatkowo wyczyszczony, odpylony i zdezynfekowany. Polecam i pozdrawiam serdecznie!
 • Avatar Mariusz B. ★★★★★ miesiąc temu
  Zawitałem już kilka razy w IT Clinic. Poprzednimi razami odbierałem jedynie paczki (co przebiegało równie bezproblemowo), tym razem z grubszej rury, ponieważ zepsuło mi się gniazdo micro usb w telefonie. Ze strony serwisu otrzymałem szybką wycenę oraz dokładną informację co jest do naprawy. Telefon był gotowy już następnego dnia. Czułem zaufanie, ze względu na dużą wiedzę serwisanta i indywidualne podejście do mojego przypadku z uśmiechem. Bardzo polecam :) Telefon śmiga bez zarzutów, mimo, że była to pierwsza naprawa od 5 lat.
 • Avatar Natalia Steć ★★★★★ miesiąc temu
  Bardzo polecam! Przyniosłam do naprawy laptop po solidnym upadku, z uszkodzonym dyskiem. Nie było się czym martwić, bo dane udało się odzyskać, wszystko działa jak trzeba, a dodatkowo laptop został wyczyszczony od wewnątrz i z zewnątrz. O postępach w naprawie byłam informowana na bieżąco. Co ważne, zależało mi na czasie i naprawa została wykonana w ekspresowym tempie. Godny zaufania serwis:)
 • Avatar Martyna Kucharska ★★★★★ 3 miesiące temu
  Przyszłam do IT Clinic w celu naprawienia spuchniętej baterii oraz wymianie touchpada. Od razu poznałam diagnozę, wycenę, szacowany czas realizacji. W moim przekonaniu praca została wykonana z najwyższą starannością:) serdecznie polecam!
 • Avatar Tomek M ★★★★★ miesiąc temu
  Zostawiłem w serwisie telefon, bo ponad dobę nie ładował się powyżej 0%, a po włączeniu od razu się wyłączał. Po diagnozie, odebrałem sprawny. Pani Kasia powiedziala, że nie stwierdzono błędu, telefon funkcjonuje normalnie (możliwy błąd softu, który sam ustąpił). Nie policzono za usługę (brak naprawy).
  Widziałem obsługę innych zleceń, doceniam uczciwość, na pewno wrócę z innymi tematami do tego punktu.
 • Avatar Sugiyama (Hiri) ★★★★★ 6 miesięcy temu
  Super obsługa. Bardzo uprzejma i zabawna. Pełny profesjonalizm. Mój laptop był w dość ciężkim stanie, bardzo zanieczyszczony z popsutym dyskiem. Zaproponowano mi kilka ofert z wyceną i diagnozą. Byłam na bieżąco informowana o postępie naprawy. Laptop chodzi jak nowy! :D Cieszę się, że trafiłam na tak dobry serwis, który jest blisko mojego miejsca zamieszkania.
 • Avatar Daria Gabriela S ★★★★★ miesiąc temu
  Świetna, miła i profesjonalna obsługa. Pracownicy znają się na rzeczy, zrozumiale tłumaczą i dają celne rady. Moje zlecenie zostalo wykonane szybko i sprawnie, a moj sześcioletni laptop śmiga nawet szybciej niż w dniu zakupu.
  Serdecznie polecam!!
 • Avatar Mateusz Dela ★★★★★ 2 miesiące temu
  2 razy korzystałem z usługi naprawy mojego wysłużonego Galaxy i jestem w pełni zadowolony z usługi. Sprawna diagnoza, rzetelna naprawa, super kontakt. Będę wracał!
 • Avatar Viktoriia Hanazhenko ★★★★★ 4 miesiące temu
  Bardzo polecam ten serwis, od kilku lat korzystam z usług tej firmy (paczki InPost, naprawa telefonu), jestem zadowolona, miła obsługa, wszystko na czas, gorąco polecam!!
 • Avatar Beata Musiał ★★★★★ 3 miesiące temu
  Komputer firmowy naprawiony ekspresowo, co było dla mnie bardzo ważne. Pełen profesjonalizm. Poza tym pracują tu przemili ludzie! Serdecznie polecam!
 • Avatar Katarzyna Oksiędzka ★★★★★ 9 miesięcy temu
  Serdecznie polecam serwis IT Clinic 😊 profesjonalna, błyskawiczna naprawa, ceny bardziej niż przyzwoite i przemiła obsługa 😊 trafiłam tu przypadkiem i gdy tylko zajdzie taka potrzeba - wrócę na pewno!
 • Avatar Ewa Brzoza ★★★★★ 9 miesięcy temu
  Fachowe podejście, rzetelna informacja, bezpośredni kontakt i bardzo miła i szybka obsługa.
  Polecam to miejsce zarówno laikom jak i zaawansowanym znawcom IT
 • Avatar Bartłomiej Klimkiewicz ★★★★★ 9 miesięcy temu
  Świetna obsługa jak i znajomość IT. Naprawiałem tu już kilka komputerów firmowych i za każdym razem wszystko przebiegało sprawnie i profesjonalnje.
 • Avatar Jacek Chmielewski ★★★★★ 9 miesięcy temu
  Naprawiałem tam już kilka telefonów, bardzo szybka diagnoza, a także kontakt z wyjaśnieniem usterki i różnymi możliwościami jej naprawienia. Po ustaleniu usterki i metodzie naprawy telefon był do odbioru w 2-3 dni. Bardzo polecam.
 • Avatar Ewa Wierzba ★★★★★ 11 miesięcy temu
  IT Clinic to bardzo przyjazny i profesjonalny serwis.Od klilku lat korzystam z tego punktu - zarówno ws.awarii laptopa, jak i telefonów. Muszę podkreślić, że laptop ma swoje lata -nie jest już produkowany i części do niego nie są dostępne. Mimo to, dzięki zaangażowaniu i fachowości właściciela firmy, naprawy kończą się powodzeniem. Tym razem naprawa laptopa dotyczyła uszkodzonego gniazda zasilacza i uszkodzonego, a także konserwacji systemu chłodzenia. Mimo, że jak wcześniej wspomniałam - nie ma już na rynku orygialnych części do mojego laptopa, wszystkie awarie usnięto.
  Ponadto laptop wrócił do mnie super wyczyszczony (jak nowy) i ta usługa została wykonana gratis.
  Zdecydowanie polecam serwis sprzętu w IT Clinic przy ul.Elbląskiej - rzetelna, kompetentna, fachowa, sympatyczna firma.
 • Avatar Paweł Wojcieszek ★★★★★ 9 miesięcy temu
  Chciałbym jeszcze raz podziękować IT CLINIC za podjęcie się naprawy klawiatury mechanicznej-wymiana switcha, dzięki czemu zaoszczędziłem pieniądze, i nie trzeba było kupować nowej. Dzwoniłem do 4 serwisów,i żaden z nich nie chciał tej naprawy wykonać,mimo zapewnienia z mojej strony o dostarczeniu potrzebnej części. Także serwis IT CLINIC jak najbardziej polecam.
 • Avatar Fatale Femina ★★★★★ 9 miesięcy temu
  Bardzo polecam, laptop czyściutki po „spa”. :)
  Bardzo lubię to miejsce, miła i przyjacielska atmosfera, nastawienie na pomoc, a nie na zysk. No i profesjonalizm, dużo opcji naprawy, wszystko klarownie i prosto przedstawione.
  Napewno wrócę!
 • Avatar Grażyna Kacprzak ★★★★★ 9 miesięcy temu
  Obsługa bardzo miła, uczynna i fachową. Polecam w 100%
 • Avatar Anna Stefaniak ★★★★★ 10 miesięcy temu
  Bardzo polecam. Szybka i mila obsługa. Miałam problem z głośnikiem w telefonie. Załatwili mi to wszystko szybciutko.
 • Avatar Polo Kik ★★★★★ 11 miesięcy temu
  Polecam ten serwis , profesjonalnie podejście do klienta, sprawna naprawa i przystępne ceny. Jeśli będzie taka potrzeba na pewno jeszcze skorzystam z usług tego serwisu ;)
 • Avatar Marcin Biegas ★★★★★ 11 miesięcy temu
  I znów mój telefon został ogarnięty przez IT Clinic - dzięki 🙂
  Polecam!
 • Avatar mrs Meow ★★★★ rok temu
  Plusy - skuteczna obsluga, szybkie naprawy, uprzejmy pan, zyczliwe podejście, uczciwość
  Minusy - wyjątkowo trudno sie dodzwonić, pomieszczenie jest małe i ciasne, czesto biegają tam małe dzieci bez kontroli, brak dostępności dla wózków inwalidzkich, maseczki u obsługi nie ma.
 • Avatar Michal G ★★★★★ rok temu
  Dobre miejsce, fajni i uczciwi ludzie i do tego znający się na rzeczy :-) korzystam od lat i nie zawiodłem się. Polecam!
 • Avatar Michal Ziółkowski ★★★★★ 11 miesięcy temu
  Naprawiałem tam uszkodzony mechanicznie przycisk power i jestem b. zadowolony. Zamiast zmyszać mnie do kosztownej wymiany obudowy, chciąło się im podłubać i za nieduże pieniądze mam działający komp. Polecam.
 • Avatar Elen J ★★★★★ rok temu
  Naprawiala laptop.Jestem bardzo zadowolona.Naprawa szybka,obsluga mila i kompetentna Dziekuje i polecam.
 • Avatar Kuba Kaszuba ★★★★★ rok temu
  Mała firma z bardzo miłą i profesjonalną obsługą. Od kilku lat oddaję im urządzenia do naprawy/czyszczenia i jeszcze ani razu się nie zawiodłem. Cały proces serwisowy jest bardzo przejrzysty i kompleksowy. Podają informacje na temat usterek, wymaganych napraw, kosztów i szacunkowego czasu realizacji, który zazwyczaj jest dość przystępny. Pozdrawiam gorąco i polecam 😀
 • Avatar Dominik Wojcik ★★★★★ 3 lata temu
  Bardzo profesjonalne podejście, zlecałem czyszczenie układu chłodzenia i wymianę pasty termoprzewodzącej w moim laptopie. Cena znana z góry, w przypadku znalezienia jakiegoś defektu (w moim przypadku nadpalona kostka wewnątrz obudowy) otrzymuje się telefon czy zamawiać stosowne części i od razu wymieniać czy też nie.
  Laptop dostałem ładnie wyczyszczony z możliwością sprawdzenia na miejscu czy wszystko działa - duuuuży plus za możliwość odbioru laptopa po godzinach otwarcia serwisu (zależało mi na szybkim odebraniu komputera).
  Podsumowując - bardzo polecam!
 • Avatar Michał Jacoszek ★★★★★ 3 lata temu
  Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Chciałbym przy tym podkreślić następujące czynniki:
  - zaangażowanie (problem, z którym się zgłosiłem okazał się niebanalny, a mimo to usterka została naprawiona);
  - stosunkowo krótki czas realizacji naprawy;
  - ogólne podejście do klienta (dużym atutem jest przy tym system do obsługi zlecenia);
  - naprawdę rozsądna cena.
  Podsumowując, zdecydowanie polecam.
 • Avatar Nika 2020 ★★★★★ 3 lata temu
  Zaniosłam dogorywającego ASUSa rocznik 2013. Wskrzesili, mimo iż nie obyło się bez walki. Dziękuję za tę walkę, sympatyczną obsługę, gapowe oraz wyjaśnienie spraw spoza mojej strefy komfortu w sposób wystarczająco zrozumiały. Polecam ten serwis.
 • Avatar Radziowy ★★★★★ 3 lata temu
  Super! Szybko naprawili mój telefon. Diagnostyka jest za free więc nie ma ryzyka, że wpędzimy się w koszta i zostaniemy z niczym.
 • Avatar Kitsune San ★★★★★ rok temu
  Świetny serwis. Dobry kontakt mailowy oraz telefoniczny, usługa dołożenia dysku i wyczyszczenia komputera została wykonana tego samego dnia (!) na czym bardzo mi zależało. Czyszczenie zostało wykonane dogłębnie i profesjonalnie. Firma zna się na tym co robi. Moje nowe go-to w kwestiach IT.
 • Avatar Wiktoria Szczupacka ★★★★★ rok temu
  Polecam ten serwis! Sprawna i profesjonalna obsługa, ceny bardzo przyjazne, świetny kontakt z klientem, a do tego podejmują się trudnych napraw. Przychodziłam z różnymi rzeczami — uszkodzony dysk, zbity ekran w iphonie, awaria iphone'a. Pewnie jeszcze wrócę, polecam!
 • Avatar Dorota Pielech ★★★★★ rok temu
  Gorąco polecam serwis sprzętu w IT Clinic. Naprawa mojego sprzetu laptop i tablet, przebiegła profesjonalnie, bardzo sprawnie i na czas, z uwzglednieniem terminu, na kiedy ten sprzęt potrzebowałam.Tutaj stawia się na jakość i satysfakcję klienta. Pozdrawiam ekipę IT Clinic, jest moc :)
 • Avatar Krzysztof Szewczak ★★★★★ rok temu
  Naprawa zalanego laptopa przeszła sprawnie i bezboleśnie. Po wycenie naprawy uczciwie zadeklarowano że jeśli naprawa nie będzie możliwa nie poniosę żadnych kosztów. Jedyny mały minus tego serwisu to fakt że przy kontakcie zarówno telefonicznym jak i mailowym trzeba się uzbroić w cierpliwość
 • Avatar Kacper Pietrzak ★★★★★ rok temu
  Serwis jak najbardziej godny polecenia, niestety mimo próby naprawienia mojego sprzętu nie udało się go wskrzesić to jako jedyny serwis podjął się naprawy i wziął sprzęt na warsztat. Ludzie pracujący są bardzo uprzejmi i profesjonalni, obsługa klienta na najwyższym standardzie, jeżeli będę miał potrzebę to na pewno tam wrócę!Pozdrawiam
 • Avatar Jan Jaworski ★★★★★ rok temu
  Świetny serwis prowadzony przez prawdziwych fachowców. Jakość obsługi stoi na najwyższym poziome, kontakt konkretny, szybki niezależnie czy telefoniczny, smsowy czy mailowy. Laptop oddany do wymiany dysku śmiga aż miło. Kilkukrotnie oddawałem telefon ze zbitym ekranem/zniszczoną matrycą do naprawy, robota zawsze była wykonana bardzo solidnie
 • Avatar Stanisław Zarodkiewicz ★★★★★ rok temu
  Bardzo dobry serwis, szczerze polecam. Fachowa i kompetentna kadra i bardzo życzliwa obsługa. W tej części Żoliborza mój numer 1.
 • Avatar Mila ★★★★★ 11 miesięcy temu
 • Avatar Paulina Błaziak ★★★★★ 11 miesięcy temu
  Szybka, kompleksowa i profesjonalna pomoc! Serdecznie polecam :)
 • Avatar Teddy Sznuk ★★★★★ 11 miesięcy temu
  Przyjazny i fachowy serwis, pomogli mi na poczekaniu. Mogę tylko polecać.